کدام چوب MDF برای دستگاه حکاکی برش لیزری مناسب است ؟

لیز کاری روی چوب mdf اینترنتی

راهنما 09129474073

در این مقاله می خواهم در مورد ویژگی های ام دی اف و انتخاب چوب برای فعالیت های برش ، حکاکی ، لیزرکاری چوب مناسب می باشد بیشتر برایتان توضیح دهم . بسیاری از تولید کنندگان محصولات چوبی در زمینه تزئینی و حتی منصوجات کاربردی توسط دستگاه های برش لیزری به اجرای طرح های مختلف می پردازند و برای آنها کیفیت و انتخاب چوب بسیار مهم می باشد .

چوب هایی که مورد استفاده لیزر چوب قرار می گیرد حتما از جنس MDF و نهایت تا سه میل ضخامت دارند که بتوان با برش ها و حکاکی های ظریف و دقیقی که روی آن می شود به تولید انواع محصولات مونتاژی پرداخت ، هایگلس ارزان چنده مثلا باید بدانید که برای انتخاب چوب و اطمینان از کیفیت به چه شاخصه هایی دقت کنید تا در زیر دستگاه با مشکلاتی مواجه نشوید .

 

مشخصه های مهم در انتخاب چوب با کیفیت جهت لیزر و حکاکی

  •  مارک و برند ام دی اف به صورت یک دست در همه ورق ها
  • ضخامت یک دست در همه ورق ها
  • میزان ضخامت به صورت دقیق
  • استفاده از دستگاه غلطکی برای پرس روکش با چسب سرد
  • جنس و برند روکش
  • ابعاد ورق و قیمت برش
  • قیمت رقابتی
  • امکان خرید نقدی
 

تمامی مزایای لیست بالا دارای اهمیت در انتخاب نوع چوب شما هستند ، مثلا برخی فروشندگان و یا کارخانه داران قیمت فروش چکی را بسیار بالاتر می برند و قطعا اگر شما مجهز به حسابداری پیشرفته باشید ، متوجه می شوید که نه تنها مقرون به صرفه نیست بلکه در نهایت برایتان ضرر ایجاد می نماید و بهتر است که ام دی اف را به صورت نقدی و با کمترین قیمت امکان پذیر خریداری نمایید . در این مورد می توانید از افراد با تجربه در این هنر صنعت سوال نمایید تا به شما بگویند هزار تومان در هر ورق ام دی اف کمتر پرداختند چه سود سرشاری را برایتان رقم می زند .

همچنین برخی فروشندگان با تلفیق ورق های یک رنگ اما با برند های گوناگون بی کیفیت و با کیفیت روی محصول خود بسیار سود می کنند اما شما پس از قرار دادن آن در دستگاه لیزر متوجه تفاوت خروجی کارها باهم می شوید و هر چه با دستگاه خود کلنجار می روید باز هم یکی از خروجی ها عالی می شود و دیگری بلا استفاده یا افتضاح ، این دلیل به خرابی و مشکل دستگاه لیزر شما نمی شود .

دلیل اصلی همان استفاده از انواع برند های ام دی اف در پالت شما است که با هم بسیار متفاوت هستند و احتمالا شما به طور کامل مبلغ کیفیت بالای ام دی اف را پرداخت نموده اید . دقت کنید که ممکن است این اتفاق توسط بی دقتی کارگران فروشنده رخ داده باشد و با درمیان گذاشتن به او فرصت جبران خطا را بدهید .

 

در مطلب دیگری تفاوت پرس با حرارت بالا ( به اصطلاح دستگاه فلت ) که باعث خم شدن و تاب پیدا کردن ام دی اف می شود و خط تولید جدید با استفاده از چسب سرد ( به اصطلاح غلطکی ) را توضیح دادیم که با مطالعه آن می توانید از مزایای آن بهره مند شوید .

برای سفارش انواع ام دی اف و انتخاب چوب جهت لیزر و حکاکی کافیست با شماره تماس ما ارتباط برقرار نمایید و درخواست کنید تا محصول به سراسر ایران پهناور ارسال گردد .  کارشناسان با تجربه ما به صورت تلفنی شما را راهنمایی می نمایند و به سوالات شما درباره  هزینه نصب کابینت و انواع چوب را پاسخ می دهد.