تفاوت روکش ام دی اف پرس غلطکی و روکش با فلت روی MDF

روکش ام دی اف پرس غلطکی فلت روی

راهنما 09129474073

ام دی اف رنگی و سفید توسط پرس غلطکی جدید امکان قرار گیری ام دی اف روی رول غلطک ها و پس از استارت دستگاه خود به خود ام دی اف را به داخل کشیده و با چسب سرد بدون ایجاد خمیدگی و تاب آن کاغذ فینیش را روی آن پرس می نماید و ام دی اف از آن سمت دستگاه اتوماتیک به بیرون می آید که با روکش های گوناگون مانند ملامینه ، پی وی سی ، فینیش و غیره که تکنولوژی های مختلفی برای این فرایند استفاده می شود . امروزه در ایران به ندرت تکنولوژی های جدید برای پرس روی ام دی اف جهت رنگی یا سفید شدن آن استفاده می شود و فیبر خام در عین حال متاسفانه تکنولوژی های روکش ام دی اف پرس غلطکی فلت روی بسیار قدیمی موجود نیز از کیفیت بسیار پایین بهره مند می گردد .

 

پر فروش ترین ام دی اف ها آنهایی هستند که توسط جنس فینیش که مانند کاغذی خاص می باشد روکش شده  و با طرح ها و رنگ های گوناگون زینت بخشیده شده اند . این روکش معمولا برای ام دی اف های 3 میل یا 2/7 میل مورد استفاده قرار می گیرند. البته مشتریان برخی کیفیت ام دی اف برایشان اهمیت ندارد و درخواست استفاده از ام دی اف های ارزان حتی با 2/5 میل قطر را از ما دارند

کارگاه تولید ام دی اف mdf

اما استفاده از این ام دی اف های روکشدار بیشتر برای ساخت محصولات زینتی و کاربردی توسط دستگاه لیزر و حکاکی می باشد . یعنی زمانی که شما ام دی اف های این دسته که با فینیش روکش شده اند را زیر دستگاه لیزر می گذارید و می بینید که روکش ام دی اف پرس غلطکی فلت روی با کمترین سوختگی و پایین ترین درجه فشار لیزر می تواند طرح شما را روی آن اجرا نماید و حت برش دهد .

 

اما تفاوت روکش ام دی اف با دستگاه پرس غلطکی و روکش با فلت در چیست؟

دستگاه های قدیمی که هنوز بسیاری از ام دی اف های سه میل رنگی توسط آن روکش می شوند به صورت فلت ام دی اف را قرار داده و بدون حرکت با چسب داغ که از حرارت بالایی استفاده می شود ، روکش فینیش را روی آن می چسبانند . این روش باعث می شود که ام دی اف سه میل به دلیل نازک بودن زخامت از تابیدگی رنج ببرد ، یعنی در هنگام برش لیزر مشکلات زیادی برای تولید کننده به وجود می آید ، مخصوصا در مرحله چکش کاری و مونتاژ محصولات حاصل از حکاکی و برش لیزری این سختی دو چندان می شود .

اما خط تولید های جدید که در کارخانه ما موجود است و به ندرت در ایران دیده می شود ، شما می توانید هر نوع ام دی افی با هر زخامتی از دو نیم تا 3 میل را روی قسمت غلطکی آن قرار دهید و رول کاغذ مخصوص یا همان فینیش با هر رنگی را روی دستگاه قرار دهید جنس کفپوش ، سپس مقداری چسب خنک و سرد در محفظه می ریزید و دکمه استارت را می زنید. دستگاه خود به خود ام دی اف را به داخل کشانده و با کشیدن روکش به صورت صاف و مرتب کمی آن را با چسب آغشته می نماید و توسط فشار و حرکت اما دی اف به صورت خودکار و کمی حرارت پس از چسبیدن به تحکیم کاغذ رنگی مخصوص روی چوب می پردازد .

دستگاه پرس ام دی اف mdf

در این روش روز شما میتوانید هر رنگ، عکس و طرح دلخواهی که دارید با رزولوژن 300 dpi برای ما بفرستید . پس از بررسی طرح شما حداکثر در سایز 90 در 120 سانتی متر می تواند باشد .

برای سفارش ام دی اف با کیفیت، انواع کفپوش و بدون تاب و کاملا صاف که دارای رنگ ها و طرح های مختلفی باشد کافیست با شماره تماس ما برای خرید ام دی اف براق ارتباط برقرار کرده و درخواست ارسال بار به سراسر ایران را داشته باشید .